WTOREK, 3 Kwiecień 2012 12:00

Rezerwacja: +48 91 382 22 40 lub +48 91 382 08 25

Okolica i położenie

Ziemia Kamieńska położona jest w północnej części woj. zachodniopomorskiego pomiędzy rzeką Dźwiną, Morzem Bałtyckim i Puszczą Goleniowską. Sam Kamień Pomorski miasto powiatowe, należy do najstarszych ośrodków miejskich na Pomorzu Zachodnim. To piękne miasteczko leżące nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego, oddalone jest od złocistej plaży Bałtyku zaledwie o 8 km, jednakże bezpośredni dostęp do niego ma drogą wodną przez Dźwinę. Do przystani pasażerskiej (mola) przybijają statki wycieczkowe z Dziwnowa. Można więc wybrać się stąd na rejs po morzu bądź okolicznych rozlewiskach Zatoki Kamieńskiej, które niewątpliwie stwarzają idealne warunki do uprawiania tu czynnego wypoczynku na wodzie - żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu a także wędkarstwa.

Bogactwem naturalnym Gminy są źródła solankowe, duże złoża borowiny oraz wysoka zawartośc jodu w powietrzu. Dlatego już od roku 1882 Kamień Pomorski znany jest jako uzdrowisko, w którym leczy sie choroby reumatyczne, alergie, schorzenia układu oddechowego.Poza obszerna bazą rekreacyjną i sanatoryjną miasteczko kryje w sobie wiele zabytków, które są odzwierciedleniem dawnej świetności tego grodu. Najwspanialszym pomnikiem historii i zarazem największym obiektem zabytkowym jest Katerdra. Na jej terenie znajduje się kompleks zabytkowy, do którego należy: słynący z egzotycznej zieleni - wirydarz katedralny cennych starodruków, rękopisów i monet - Skarbiec oraz barokowe organy, których niesamowite dźwięki przyciągaja nie tylko melomanów ale również wykonawców i kompozytorów. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywa sie każdego lata i trwa trzy miesiące począwszy od czerwca.

Poza Katedrą możemy podziwiać takie zabytki jak: gotycki ratusz, dwór Kurii Biskupiej, kościół Św. Mikołaja oraz Bramę Wolińską z XIV w. W odległości 14 km od Kamienia Pomorskiego - w Łukęcinie znajduje się Stadnina koni oraz pola golfowe. Tereny te należą do powiatu Kamieńskiego, kóry udostępnia także swoim gościom tereny łowieckie oraz tereny nadające się do wspaniałych rodzinnych wędrówek pieszych.
Warto taże przypomnieć, że powiat Kamieński słynie także z Festialu Wikingów w Wolinie, Festiwalu Gwiazd i Pieśni Chóralnej
w Międzyzdrojach oraz regat żeglarskich "Autostrada Słońca".

Zapraszamy do odwiedzenia naszych uroczych okolic.